INGCO Drywall Sander 1050W- DWS10501
11% Off
Close
Price Summary
  • 11%
  • Overall you save 350.00 (11%) on this product
In Stock
Highlights:
Voltage:220V-240V~50/60Hz
Input power:1050W
No-load speed:600-2300rpm
Grinding pad diameter:215mm
Sanding paper diameter:225mm
Tube diameter:32mm
Dust hose diameter:38mm
With LED light
With 6pcs sanding paper
With 2pcs connection adapters
With 4m flexible pipe
With 1pcs extension bar
Packed by canvas bag
Compare
SKU: DWS10501 Category: Tag: Vendor: sharpsupply
Description
Voltage:220V-240V~50/60Hz
Input power:1050W
No-load speed:600-2300rpm
Grinding pad diameter:215mm
Sanding paper diameter:225mm
Tube diameter:32mm
Dust hose diameter:38mm
With LED light
With 6pcs sanding paper
With 2pcs connection adapters
With 4m flexible pipe
With 1pcs extension bar
Packed by canvas bag
Reviews (0)
0 ★
0 Ratings
5 ★
0
4 ★
3 ★
2 ★
1 ★
There are no reviews yet.
Be the first to review “INGCO Drywall Sander 1050W- DWS10501”
Your email address will not be published. Required fields are marked *
Vendor Details
Vendor Information
Vendor: sharpsupply
Rating: 5.00 rating from 1 review
Scroll To Top
Close
Add your navigation menu here
My Cart
Shopping cart is empty!
Continue Shopping