INGCO DP207505 hand Drill press drilling capacity 20mm
6% Off
Close
Price Summary
  • 6%
  • Overall you save 400.00 (6%) on this product
In Stock
Highlights:
Voltage: 220-240V~50Hz
Input power: 750W
No-load speed: 210-3200rpm
Max.drilling capacity: 20mm
Spindle speed settings: 16
Column diameter: 70mm
Table size: 270x270mm
Base size: 500x300mm
Machine height: 1570mm
Machine net weight: 50kg
Packed by carton box
Compare
Description
Voltage: 220-240V~50Hz
Input power: 750W
No-load speed: 210-3200rpm
Max.drilling capacity: 20mm
Spindle speed settings: 16
Column diameter: 70mm
Table size: 270x270mm
Base size: 500x300mm
Machine height: 1570mm
Machine net weight: 50kg
Packed by carton box
Reviews (0)
0 ★
0 Ratings
5 ★
0
4 ★
3 ★
2 ★
1 ★
There are no reviews yet.
Be the first to review “INGCO DP207505 hand Drill press drilling capacity 20mm”
Your email address will not be published. Required fields are marked *
Vendor Details
Vendor Information
Vendor: sharpsupply
Rating: 5.00 rating from 1 review
Recently Viewed
Scroll To Top
Close
Add your navigation menu here
My Cart
Shopping cart is empty!
Continue Shopping