Ingco COS243558 Cut off saw [2400W]
10% Off
Close
Price Summary
  • 10%
  • Overall you save 250.00 (10%) on this product
In Stock
Highlights:
Voltage:220-240V~50/60Hz
Input power:2400W
No-load speed:3900rpm
Blade size:355mmx25.4mm
Max.cutting capacity:
100mm in round pipe
100mmx100mm in square steel
120mmx100mm in rectangle
Max.cutting steel bar:50mm
With 1pcs 355mm cutting disc
Packed by color box
Compare
SKU: COS243558 Category: Tag: Vendor: sharpsupply
Description
Voltage:220-240V~50/60Hz
Input power:2400W
No-load speed:3900rpm
Blade size:355mmx25.4mm
Max.cutting capacity:
100mm in round pipe
100mmx100mm in square steel
120mmx100mm in rectangle
Max.cutting steel bar:50mm
With 1pcs 355mm cutting disc
Packed by color box
Reviews (0)
0 ★
0 Ratings
5 ★
0
4 ★
3 ★
2 ★
1 ★
There are no reviews yet.
Be the first to review “Ingco COS243558 Cut off saw [2400W]”
Your email address will not be published. Required fields are marked *
Vendor Details
Vendor Information
Vendor: sharpsupply
Rating: 5.00 rating from 1 review
Recently Viewed
Scroll To Top
Close
Add your navigation menu here
My Cart
Shopping cart is empty!
Continue Shopping