INGCO 355mm 2350 Watt COS35538 Cut Off Saw, Max Cutting Capacity Steel Bar 30mm,
14% Off
Close
Price Summary
  • 14%
  • Overall you save 350.00 (14%) on this product
In Stock
Highlights:
Voltage: 220V-240V~50-60Hz
Input power: 2350W
Blade size:355×25.4x3mm
No-load speed: 3800rpm
Max cutting capacity:
100mm in round pipe
100X100mm in square steel
120X100mm in rectangel
Max.cutting steel bar:30mm
With 1pcs 355mm cutting disc
Packed by carton box
Compare
Description
Voltage: 220V-240V~50-60Hz
Input power: 2350W
Blade size:355×25.4x3mm
No-load speed: 3800rpm
Max cutting capacity:
100mm in round pipe
100X100mm in square steel
120X100mm in rectangel
Max.cutting steel bar:30mm
With 1pcs 355mm cutting disc
Packed by carton box
Reviews (0)
0 ★
0 Ratings
5 ★
0
4 ★
3 ★
2 ★
1 ★
There are no reviews yet.
Be the first to review “INGCO 355mm 2350 Watt COS35538 Cut Off Saw, Max Cutting Capacity Steel Bar 30mm,”
Your email address will not be published. Required fields are marked *
Vendor Details
Vendor Information
Vendor: sharpsupply
Rating: 5.00 rating from 1 review
Scroll To Top
Close
Add your navigation menu here
My Cart
Shopping cart is empty!
Continue Shopping